Alior jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie. Znowu

Alior Bank dotarł do finału „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards”. Pożyczki udzielane całkowicie przez Internet pozwoliły na powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, gdzie nagrodzony został za wprowadzenie wirtualnego banku nowej generacji, Alior Sync.

Propozycja Alior Banku pozwala na podjęcie pożyczki w 90 sekund. Ty na decyzję od momentu złożenia wniosku czeka kredytobiorca. Nie tylko usprawni to na przykład zakup online pod wpływem impulsu, ale – przy odpowiednim modelu telefonu – zakupy w ogóle. Tak szybka decyzja możliwe jest dzięki usprawnionej weryfikacji zdolności kredytowej, która odbywa się tylko przez Internet. W pół roku Alior zanotował napłynięcie 185 tysięcy wniosków.

Poprzedni sukces Alioru to jego produkt Sync, umożliwiający przelewy przez Facebooka, e-mail czy funkcjonalności PayPal, dzięki której przy przelewach zagranicznych nie ponosimy dodatkowych kosztów. W jej ramach zachodzi tylko wymiana walut i wysłanie środków. W 2012 roku za swoją ofertę Alior wygrał w kategorii „Przełomowe osiągnięcie” (ang. Disruptive Innovation).

Polski bank został wyróżniony razem z instytucjami z Korei Południowej (Hana Bank) oraz Turcji (DenizBank). Oceniać je będą eksperci z całego świata zrzeszeni wokół Bank Administration Institute. BAI to największe stowarzyszenie skupiające instytucje finansowe z całego świata od 80 lat. Badania, które publikują, mają znaczący wpływ na stan wiedzy o finansach i rozwój gospodarki na całym świecie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas konferencji „BAI Retail Delivery 2013”. Odbędzie się ona w dniach od 5 do 7 listopada w Denver.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.