Amerykanie z pierwszym całkowicie mobilnym bankiem

Bankowość mobilna to już w zasadzie standard w sektorze bankowym. Każda szanująca się instytucja finansowa, powinna umożliwiać swoim klientom dostęp do takich usług. Jednak Amerykanie, podobnie jak w wielu innych przypadkach, postanowili pójść w tej kwestii o krok dalej od reszty świata. Powstał u nich bank, do którego dostęp jest możliwy wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej.

Jest nim BankMobile, będący własnością Customer Banku. Z jego usług można korzystać wyłącznie z poziomu smartfona. Nie jest to możliwe nawet za pośrednictwem strony internetowej. Bank posiada oczywiście takową, ale nie znajdziemy na niej nic więcej, poza zaproszeniem do ściągnięcia odpowiedniej aplikacji. Kiedy już w takową się zaopatrzymy, wypadałoby założyć w BankMobile swój rachunek. Procedura jest w tym wypadku bajecznie prosta. Ładujemy zdjęcie z naszego dowodu osobistego, a także wpisujemy wymagane dane. Gdy już to uczynimy, możemy się cieszyć w pełni funkcjonalnością konta bankowego, w zasięgu naszej kieszeni. W tę funkcjonalność zaliczamy również wypłatę gotówki. Pomimo że bank nie ma swojej siedziby, dysponuje siecią 55 tysięcy bankomatów.

Twórcy BankMobile przekonują również, że zachowuje on wszelkie zasady bezpieczeństwa. To dość ważne zapewnienie, po udanych atakach hakerskich na największe banki w USA, które miały miejsce w ostatnich tygodniach i miesiącach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.