Aplikacje do kryptowalut

Kryptowaluty stały się udziałem coraz większej liczby osób. Anonimowość, którą zapewniają sprawia, że sięgamy po nie naprawdę chętnie. Do tego płacić można nimi w coraz większej liczbie miejsc. Tym razem skoncentrujemy się na programach, które każdy zwolennik kryptowalut powinien mieć. Chodzi oczywiście o kryptowalutowe aplikacje. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze, na które można stawiać naprawdę w ciemno.

Blockfolio

To aplikacja, która charakteryzuje się naprawdę prostą obsługą. Za jej wadę można uznać jedynie konieczność ręcznego wpisywania posiadanych przez siebie kryptowalut. Z tego powodu niekoniecznie polecana jest handlowcom posługującym się różnymi kryptowalutami. Świetnie sprawdzi się natomiast w przypadku wszystkich innych użytkowników.

Bitcoin Checker

To aplikacja, która powstała z myślą o użytkownikach systemu android. Pozwala na wyświetlenie każdej kryptowaluty na dowolnej giełdzie. To aplikacja prosta w obsłudze, która jednocześnie ma naprawdę szeroki wachlarz różnych opcji.

Coin Checker

To aplikacja idealna dla osób dokonujących wiele transakcji za pomocą kryptowalut. Pozwala na tworzenie wykresów kołowych obrazujących doskonale dokonywanie operacje. Program nie jest skomplikowany. Z jego obsługą poradzą sobie świetnie wszyscy, którzy zainteresowali się kryptowalutami.

Czy to wszystko, co jest dostępne?

Opisane powyżej aplikacje to oczywiście jedynie niewielki wycinek tego, na co dzisiaj mogą postawić zwolennicy kryptowalut. W przestrzeni internetowej dostępnych jest zdecydowanie więcej aplikacji ułatwiających posługiwanie się kryptowalutami. Te wymienione i przedstawione pokrótce przez nas uważane są za najbardziej popularne. Wielu użytkowników podkreśla, że w ich opinii sprawdziły się one najlepiej.

Z czego wynika taka popularność kryptowalut?

Odrębne aplikacje przeznaczone do kryptowalut pokazują doskonale, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się nie tylko bitcoiny. Wiele osób zapyta w tym miejscu, z czego ono wynika. Na początek podkreślmy, że kryptowaluty zapewniają nam pełną anonimowość. W dokonywanych transakcjach nie pośredniczą banki, które bardzo skrupulatnie zbierają wszelkie dane na nasz temat. Płacąc bitcoinem, nie musimy obawiać się tego, że ktoś dowie się co i gdzie kupujemy.

Dla wielu osób ma to naprawdę ogromne znaczenie. Do tego dochodzi szybkość transakcji i brak kosztów związanych z przewalutowaniem, jeśli robimy zakupy w sklepach działających poza Polską. A to z kolei oznacza nierzadko bardzo duże oszczędności. Do tego bitcoin jest walutą skutecznie chronioną przed inflacją, czego nie można powiedzieć na przykład o polskiej złotówce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.