Bank na konsoli

Nikogo już nie dziwi, że banki umożliwiają swoim klientom dostęp do usług finansowych, za pomocą smartfona czy tabletu. Dostęp do bankowości poprzez komputer tym bardziej. Ale możliwość dokonania operacji bankowych z poziomu konsoli do gier? To już brzmi interesująco. I wcale nie znajduje się w sferze fantazji, ponieważ taką opcję mają klienci największego banku w Turcji.

Wszystko to za sprawą specjalnej aplikację na konsole (a dokładnie na najnowszy produkt Microsoftu w tym zakresie – Xbox One), która daje klientom lubujących się w grach wideo, załatwić sprawy bankowe w przerwach, między wirtualnymi potyczkami. Zakres możliwości, jakie daje ta aplikacja, nie jest może porywający. Zawierają się w nim podstawowe funkcje, takie jak zlecenie przelewu, sprawdzenie stanu konta itd. Bonusem jest opcja sprawdzenia, jaki kredyt gotówkowy można otrzymać w banku, a także dostęp do najświeższych wiadomości gospodarczych.

Ciekawostką natomiast jest sposób obsługi aplikacji. Możemy to uczynić nie tylko za pomocą pada, ale również gestami czy głosem. Tę pierwszą opcję umożliwia nam kamera Kinect.

Jak widać po powyższym przykładzie, sprawy związane z bankowością możemy załatwiać z coraz większej liczby urządzeń. Warto też dodać, że jako pierwsi usługi finansowe z konsolami, połączyli Japończycy z koncernu Nintendo. Umożliwili płatności kartą zbliżeniową w swoim wirtualnym sklepie z grami, za pomocą kontrolera konsoli Wii U.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.