Bank Pekao wchłania kolejnego gracza

W krajowym sektorze finansowym doszło do kolejnego przejęcia. Przejmującym był tym razem znowu bank, ale przejęta została instytucja finansowa innego typu. W pierwszej roli wystąpił bank Pekao, natomiast w drugiej – UniCredit CAIB Polska. Co zmieni się po tej fuzji w działalności drugiego co do wielkości banku w naszym kraju?

Jasną sprawą jest, że poszerzy on swoje usługi o pakiet, oferowany do tej pory przez przejmowany podmiot. UniCredit, firma funkcjonująca na polskim rynku już ponad dwie dekady, zajmuje się doradztwem transakcyjnym. Wdając się bardziej w szczegóły, po fuzji Pekao poszerzy swój zakres usług, o m.in. doradztwo strategiczne w obszarze finansów firma, aranżowania finansowania na rynkach kapitałowych, czy fuzji i przejęć. Oprócz tego nowa oferta umożliwi klientom korporacyjnym banku, rozpoczęcie prowadzenia działalności maklerskiej.

To nie jedyny nowy zakup banku Pekao w ostatnich miesiącach. Wcześniej nabył SKOK Kopernik, za kwotę 30 milionów euro. Wpisuje się to zresztą w trend fuzji, który od jakiegoś czasu funkcjonuje w krajowym sektorze finansowym. Na razie nie ma jednak żadnych przesłanek, przez które powinniśmy spodziewać się następnych konsolidacji w najbliższym czasie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.