Bank ułatwi zakupy ratalne

Eurobank jako pierwszy bank w Polsce i drugi w Europie wprowadził na rynek innowacyjną kartę, sygnowaną przez firmę Visa. Nazywa się ona Visa Gold Select i ma ona zrewolucjonizować zakupy dokonywanych za pomocą kart kredytowych… a raczej ratalnych.

Właśnie mianem ratalnej określa się kartę Visa Gold Select. Pozwala ona bowiem już przy płatności za pomocą terminalu, określić ilość rat, w których zakup będzie spłacany. Do wyboru mamy regulowanie zobowiązania w 6, 10, 12, 18 lub 24 ratach. Cały ten zabieg jest możliwy dzięki technologii EMV. Przypomnijmy, że do tej pory droga do płatności ratalnych była o wiele bardziej żmudna i skomplikowana. Należało skontaktować się z bankiem, drogą tradycyjną lub internetową, jeśli takowa była możliwa, w celu wskazania płatności mających zostać rozłożonych na raty. Za pomocą nowej karty oferowanej przez Eurobank, proces ten jest o wiele szybszy, łatwiejszy i pozbawiony sporej liczby formalności. Cieszyć może również duża dostępność tej usługi. Sieć wygodnej sprzedaży ratalnej liczy sobie 330 tysięcy punktów w całym kraju.

Eurobank może się również pochwalić tym, że jako drudzy wprowadzili do obrotu kartę ratalną Visy. Pierwszy uczynił to jeden z hiszpańskich banków. W ich wersji karta nazywa się jednak Visa Dual. Warto też zaznaczyć, że Visa Gold Select jest dostępna zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów Eurobanku. Dodatkowo bank oferuje program bonusowy, dający zwrot rzędu 0.5% wartości transakcji bezgotówkowych w wybranych placówkach z RTV i AGD oraz na stacjach benzynowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.