Bank Zachodni WBK też zmienia cennik

Podwyżki i zmiany w cennikach banków, to w ostatnich miesiącach norma w tym sektorze. Winę za ten stan rzeczy zrzuca się na podwyżkę stawki interchange i obniżki stóp procentowych, które dały bankom po kieszeni. Niedawno kolejny z nich ogłosił, że w najbliższym czasie klienci będą musieli płacić więcej za ich usługi. Jest nim BZ WBK, a zmiany nadejdą w lutym.

Przypomnijmy, że do tej pory na zmiany w swoich cennikach m.in. Alior Bank i PKO BP. Dołączenie to dwójki trzeciego dużego gracza sektora bankowego, może być uznane zdaniem ekspertów za oficjalne uruchomienie lawiny podwyżek usług bankowych.

BZ WBK postanowił sięgnąć do kieszeni użytkowników większości proponowanych przezeń usług. Najbardziej zaskakiwać może wprowadzenie odpłatności w Koncie Godnym Polecenia. Ostatnimi czasy był to flagowy produkt tego banku, a o jego popularności decydował fakt, że był on całkowicie darmowy. Teraz opłaty będą pobierane za korzystanie z dołączanych do niego kart MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni. Ich koszt to 7 złotych miesięcznie, bez żadnej możliwości ominięcia opłaty. No, może poza jedną. Ta wiąże się jednak z wymianą karty na Visa Sol, której używanie kosztuje 4 zł miesięcznie. Warunkiem obejścia opłaty, jest dokonanie za jej pomocą 5 transakcji w miesiącu.

Inne zmiany dotyczą m.in. posiadaczy konta Avocado czy starych pakietów, przejętych od Kredyt Banku. W pierwszym wypadku trzeba będzie zapłacić 7 zł za prowadzenie konta, niezależnie od tego, jakie sumy wpływają na nie w miesięcznych odstępach. Płatne będzie też korzystanie z karty, chyba że dokonamy za jej pomocą transakcji na kwotę 500 zł raz w miesiącu. W przeciwnym razie zapłacimy 5 zł. Co do posiadaczy pakietów z Kredyt Banku, opłaty za nie wzrosną od 2 do 6 zł.

Na koniec dodajmy, że zmiany dotkną również klientów BZ WBK, którzy posiadają w tym banku konta oszczędnościowe. Ich oprocentowania mają być mniejsze. Tyczyć się to będzie niemal wszystkich produktów tego typu. Przykładowo Konto Oszczędnościowe a’la Lokata będzie mieć od lutego odsetki rzędu 1,25-1,50%. Spadnie też oprocentowanie Ekstrakonta Plus, które swojego czasu było reklamowane, jako najwyżej oprocentowane konto w kraju.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.