Banki seniorom

Konta bankowe to niezwykle zróżnicowane produkty. Nie chodzi tu tylko o różnice w ich poszczególnych parametrach. Wiele banków ma w swojej ofercie rachunki, dostosowane specjalnie do potrzeb konkretnych grup społecznych. W tym artykule przyjrzymy się, co krajowe instytucje finansowe mają do zaoferowania seniorom.

Portal Skarbiec.biz prześwietlił kilka polskich banków, pod kątem ofert dla swoich najstarszych klientów. Okazuje się, że są one całkiem atrakcyjne i oznaczają dużo więcej, niż zwykłe przechowywanie pieniędzy. Zakładając konto w Banku Zachodnim WBK, seniorzy mogą liczyć na ubezpieczenie zdrowotne i pomoc medyczną w nagłych przypadkach, a także rabaty w ponad 200 sklepach, w tym w aptekach. Na pakiet ubezpieczeń mogą też liczyć seniorzy, otwierający dedykowane im konto w Deutsche Banku, a PKO BP dołącza do rachunku pakiet pomocy domowej i medycznej. Obejmuje on m.in. naprawy sprzętu RTV/AGD, domowe wizyty lekarza, czy też transport medyczny. Wszystko oczywiście bez dodatkowych opłat.

Skoro już przy temacie opłat jesteśmy, warto się przyjrzeć, jak to wygląda w wypadku kont dla seniorów. Za większość z nich płacić trzeba, chyba że spełnimy zawarte w umowie wymagania. Są to standardowe warunki, takie jak np. określone wpływy na konto raz w miesiącu, czy zamówienie karty płatniczej. W wypadku niektórych kont, tak jak w np. PKO BP, zamówienie karty może się wiązać jedynie z obniżeniem kwoty pobieranej za prowadzenie konta (z 11 do 5,90 zł). Z reguły otrzymujemy jednak bezpłatne przelewy internetowe lub darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów.

Konta dla seniorów mogą przynieść swoim użytkownikom wiele korzyści, także tych pozabankowych. Niemniej warto przyjrzeć się też innym ofertom, ponieważ ze względu na koszta prowadzenia rachunku, tradycyjne konto może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.