Bankowe innowacje na medal

Zdarza się, że często, z różnych powodów, narzekamy na polski sektor bankowy. Okazuje się jednak, że może on stanowić dla nas powód do dumy. Świadczą o tym wyniki rankingu bankowości internetowej i mobilnej, autorstwa międzynarodowej firmy doradczej Forrester Research. Polska plasuje się w nim, jako lider bankowej innowacyjności.

Taki rezultat w zasadzie nie powinien dziwić, a przynajmniej stałych czytelników tego bloga. Bardzo często mam okazję zamieszczać tu wpisy, na temat kolejnych nowinek technologicznych, które pojawiają się w ofertach funkcjonujących w Polsce banków. Mowa tu zarówno o ulepszeniach w bankowości mobilnej czy internetowej, a także takich gadżetach, jak karta płatnicza „zasilana” odciskiem palca właściciela. Te innowacje są zresztą doceniane przez klientów banków, którzy bardzo chętnie korzystają z dobrodziejstw aplikacji mobilnych itp.

Przejdźmy jednak do samego rankingu. Sklasyfikowano w nim siedem europejskich państw, które uznane zostały przez Forrester Research za wyznaczające standardy, jeśli chodzi o bankowość detaliczną na Starym Kontynencie. Z Polski pod uwagę brano mBank i Millennium Bank. Ich rozwiązania są bowiem według autorów rankingu, najbardziej reprezentacyjne dla całego sektora w naszym kraju. I trzeba przyznać, że wyniki potwierdzają trafność tego wyboru. W kategorii bankowości mobilnej mBank zajął trzecie miejsce, a Millennium piąte. Natomiast jeśli chodzi o bankowość internetową, pierwszy z naszych banków okazał się bezkonkurencyjny. Drugiemu poszło nieco gorzej i zajął miejsce szóste.

Za duży sukces można uznać sam fakt, że Polska znalazła się w owym gronie siedmiu liderów bankowości na kontynencie. Eksperci uznają nasze wysokie pozycje, za efekt budowania nowoczesnej bankowości od niedawna i to od zera. Dzięki temu mieliśmy szansę szybszego przemieszczania się z poszczególnych etapów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.