Bankowość mobilna niejedną ma funkcję

Bankowość mobilna w Polsce rozwija się całkiem dynamicznie. Takie rozwiązania swoim klientom oferuje coraz więcej banków. Poza tym, proponowane przez nie aplikacje mobilne, często wykraczają poza wytarty schemat sprawdzenia salda i zrobienia przelewu. Warto, aby z poniższym tekstem zapoznali się ci czytelnicy bloga, którzy wciąż z jakichś powodów nie są przekonani do banków w swoich smartfonach.

Uzbrojeni w odpowiednią aplikację mobilną, możemy np. wypłacać pieniądze z bankomatu, bez użycia karty. Jak to działa? Wystarczy uzyskać specjalny kod SMS, który jest dostępny właśnie za pośrednictwem aplikacji. Dzięki niemu możemy bezproblemowo wypłacić gotówkę. O wiele łatwiejsze stają się również przelewy na drobne kwoty. Nie musimy nawet znać numeru konta adresata. Wystarczy numer jego telefonu. Jeśli ma on konto w tym samym banku co my, pieniądze trafią bezpośrednio na nie. W przeciwnym wypadku otrzyma on dostęp do specjalnego rachunku tymczasowego i wiadomość tekstową z instrukcjami, jak je obsługiwać.

Aplikacje bankowości mobilnej, dają nam również możliwość płacenia rachunków. W tym celu powinniśmy zeskanować znajdujący się na nich kod QR i reszta dzieje się sama. Za ich pomocą możemy również doładować telefon – zarówno sobie, jak i innym osobom. Umożliwiają nam także zakupy z dostawą do domu, a nawet płacenie za bilety komunikacji miejskiej, czy miejsca na parkingu.

Jak zatem widzicie, bankowość mobilna mocno poszerza swoje horyzonty. Warto zorientować się, jakie funkcjonalności mają aplikacje oferowane przez wasze banki.

One comment

  1. No nie wiem kto teraz idzie do banku i stoi w kolejce żeby cokolwiek załatwiać. Ja otworzyłam konto getin up i sama robię wszystko bo po pierwsze jest to prost, a po drugie szkoda mi czasu na te streszne kolejni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.