BPH przeleje natychmiast

Powiedzenie „czas to pieniądz”, nigdy nie było tak aktualne, jak w dzisiejszym świecie. Dąży się coraz mocniej do tego, aby jakiekolwiek transakcje finansowe, były przeprowadzane tak szybko, jak to tylko możliwe. Wobec tego coraz większą popularnością cieszą się przelewy natychmiastowe. Tę usługę do swojej oferty dopisał niedawno kolejny, funkcjonujący w Polsce bank.

Tym bankiem jest BPH. Ogłosił on jakiś czas temu, że wstąpił on do grupy instytucji finansowych, dających swoim klientom możliwość korzystania z szybkich przelewów, BlueCash. Stał on się tym samym 38 bankiem, który posiada ten system płatności w swojej ofercie. Warto tu jednak zaznaczyć, że korzystać z niego można nie tylko w bankach, które go u siebie wdrożyły. Na naszym rynku jest jeszcze kilka instytucji, które po prostu współpracują z systemem płatności BlueCash, nie wdrożywszy go. W efekcie daje to nam 55 banków w Polsce, które mogą obsłużyć ekspresowe przelewy.

Wróćmy jednak do samego BPH i szczegółów, dotyczących wprowadzenia do jego oferty BlueCash. Takie ekspresowe przelewy będą kosztować. Ich cena nie będzie jednak uzależniona od tego, ile pieniędzy będziemy chcieli przelać. Determinować ją będzie… sam klient. Detaliczni zapłacą za każdy ekspresowy przelew 5 zł, korporacyjni 9 zł, natomiast klienci z sektora MŚP – 10 zł. Istnieją też limity dotyczące przelewanych sum. Są na szczęście dość wysokie. Jednorazowo nie możemy przelać więcej niż 20 tysięcy złotych. Limit dzienny to z kolei 60 tysięcy złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.