Brakujące OGNIVO przenoszenia konta

Z ostatniego badania TNS wynika, że Polacy oceniają banki działające w naszym kraju dobrze albo bardzo dobrze. Nie wyklucza to jednak częstego zmieniania przez nas instytucji finansowych. Chociaż może nie aż tak często, jak byśmy tego chcieli, a wynika to ze żmudnych procedur zmiany banku. Da się jednak przeprowadzić to wszystko szybciej i sprawniej.

Warto zauważyć, że zmieniamy banki zdecydowanie częściej, niż czynią to, chociażby Brytyjczycy czy Niemcy. Wynika to z tego, że jesteśmy coraz lepiej poinformowani o funkcjonowaniu sektora bankowego i zależy nam na znalezieniu jak najlepszej oferty. Najczęstszym powodem zmiany banków wśród Polaków, są negatywne doświadczenia w kontaktach z tymi instytucjami. Oprócz tego nie podobają nam się również opłaty operacyjne czy wysokość oprocentowania. Mimo to bardzo często jesteśmy w stanie przymknąć oko na te wady i zrezygnować z lepszych uwarunkowań. Wszystko przez bardzo czasochłonne i męczące procedury związane z przeniesieniem konta.

Z pomocą przychodzi jednak Krajowa Izba Rozliczeniowa, która uzbroiła banki w aplikację OGNIVO. Jeśli klient zdecyduje się na przenosiny z jej pomocą, wszystko potrwa zdecydowanie krócej, a jego udział w procesie, zostanie ograniczony do niezbędnego minimum. To natomiast polega na pojawieniu się w placówce nowego banku i zadeklarowanie chęci przeniesienia konta właśnie do tej instytucji. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek i pełnomocnictwo do realizacji całego procesu. Nowy bank zamyka nasz stary rachunek i przenosi na nowo powstałe konto, takie dane jak zlecenia stałe czy polecenia zapłaty. Istnieje też możliwość, aby bank wysłał nowy numer naszego rachunku do pracodawcy czy ZUS. Całość odbywa się online.

Jak zatem widać, można przenosić konta w o wiele prostszy sposób, niż miało to miejsce wcześniej. Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać, czy nie mamy jakichś zobowiązań wobec starego banku i czy zostały one uregulowane. Zanim weźmiemy się za przenosiny naszego rachunku, należy zadbać o zamknięcie wszystkich kwestii, związanych ze starym bankiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.