BZ WBK testuje płatności zbliżeniowe smartfonem

Do banków współpracujących z firmą Master Card na polu płatności zbliżeniowych za pomocą smartfonów, dołączy wkrótce kolejny. Będzie nim BZ WBK, który przeprowadza na razie testy nowej usługi.

Udział w takich testach będą brali udział klienci banku, ale jedynie ci, którzy spełniają pewien kluczowy wymóg. Powinni posiadać telefon z funkcją NFC w sieci T-Mobile. Pierwszy etap testów obejmuje bowiem tylko tę telefonię komórkową. Do udziału w testach zaproszono głównie osoby zebrane wokół platformy społecznościowej, „Bank pomysłów”. Zapowiadana jest również kolejna faza testowania usługi, dedykowana klientom banku, którzy posiadają telefony w sieci Orange.

Sama usługa płatności zbliżeniowej za pomocą smartfona posiadającego funkcję NFC to bardzo wygodna rzecz. Działa na tej samej zasadzie, co zbliżeniowe karty płatnicze. W tym wypadku jednak, jest jeszcze jeden plus, oprócz braku obowiązku wpisywania kodu PIN. Płacąc zbliżeniowo telefonem, nie ma nawet potrzeby, abyśmy brali na zakupy portfel.

Warto również dodać, że bank przewidział nagrody dla „testerów”, którzy podzielą się najcenniejszymi uwagami na temat nowej usługi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.