Cashback coraz popularniejszy w Polsce

Wiadomą rzeczą jest to, że Polacy bardzo lubią różne nowinki oferowane im przez sektor bankowy. Jedną z ciekawszych jest Cashback. Co prawda działa już na naszym rynku od 8 lat, ale wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem naszych rodaków. A ostatnie dane dowodzą, że to zainteresowanie mocno wzrasta.

Nie powinno to nikogo dziwić. Przypomnijmy, że usługa cashback polega na zwracaniu pewnego procenta kwoty, którą przeznaczamy na zakupy i usługi w wyznaczonych punktach. Maksymalnie można na tym zyskać jednorazowo 300 zł. Otrzymywanie dodatkowych pieniędzy nie jest chyba czymś, na co ktokolwiek mógłby się obrazić. Potwierdzeniem tej tezy mogą być najświeższe dane. W „Raporcie na temat usługi cash back na polskim rynku”, możemy przeczytać, że wartość transakcji gotówki cashback w naszym kraju, wyniosła w ubiegłym roku 379,8 milionów złotych. To oznacza wzrost rzędu 24%. Dodatkowo liczba transakcji cashback wzrosła o 26%, do 3,3 miliona złotych. Takie informacje podaje NBP.

Wielu ekspertów bardzo cieszy to zjawisko. Ich zdaniem bowiem, dalszy rozwój cashback w tym kierunku, może mieć pozytywny wpływ na wzrost sieci dostępu do gotówki. Ponadto mogłoby stanowić ograniczenie, dla jednej z możliwych barier rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.