CitiHandlowy wyróżniony

Magazyn “Global Finance” ogłosił wyniki konkursu na najlepsze internetowe banki w Europie Środkowo-Wschodniej, “World’s Best Corporate/Institutional Internet Banks in Central & Eastern Europe 2013”. W jedenastce wyróżnionych krajów znajduje się Polska.

Do konkursu włączone były tylko banki, które się do niego zgłosiły, podobnie brane pod uwagę były tylko te kraje, z których napłynęły zgłoszenia. Instytucje oceniano na podstawie wielu kryteriów: skuteczności w nakłanianiu klientów do korzystania z internetowych usług, wzroście liczby samych klientów, rozwijaniu liczby produktów, projekcie strony internetowej i jej funkcjonalności, zysku z działalności internetowej oraz siły strategii w przyciąganiu klientów online i ich obsłudze.

Wobec wysokich wymagań i ilości kryteriów cieszy, że w zestawieniu znalazło się miejsce dla Polski. Bank CitiHandlowy znalazł się wśród wyróżnionych banków, między innymi z Rumunii, Ukrainy, Bułgarii i Słowacji. CitiHandlowy w swojej ofercie ma chociażby atrakcyjny kurs franka dla walutowych kredytobiorców, a także darmowe bankomaty w całym kraju. Zestawienie oparto na sądach specjalistów światowej klasy z Infosys – światowego lidera w nowoczesnych usługach dla biznesu. Ostateczną decyzję natomiast podjęli redaktorzy “Global Finance”.

Zestawienie zdominowane zostało przez grupę Citi: aż osiem nagrodzonych sieciowych placówek należało do niej. Poza tym wyróżnione zostały: węgierski TBC Bank, chorwacki Privredna Banka Zagreb i litewski SEB Banka.

“Global Finance” przekonuje, że istnieje stały wzrost towarzyszący zjawisku internetowej bankowości. Fakt, że rynek ten cały czas się rozwija i ulepsza, a oferty przyciągają z każdym rokiem więcej klientów dowodzi, że – jak pisze magazyn – znaczące wynalazki w świecie internetowej bankowości są cały czas przed nami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.