Ćwierkające przelewy

Dokonywanie przelewów niewątpliwie przechodzi wielką rewolucję. Na porządku dziennym staje się przekazywanie pieniędzy bez potrzeby podawania numeru konta adresata. Może to się odbywać przy użyciu adresu e-mail, czy numeru telefonu. Światowe banki postanowiły jednak dokonać jeszcze większej rewolucji i umożliwić swoim klientom przelewy, za pośrednictwem… Twittera.

Na chwilę obecną z takiej usługi korzystać mogą posiadacze konta w dwóch bankach na całym świecie. Są to francuski Groupe BPCE i hinduski ICICI Bank. Nie ma na razie informacji, jakoby usługa miała zostać poszerzona o inne banki na świecie. Jest ona jednak na tyle interesująca, że warto poświęcić jej trochę miejsca. Poza tym biorąc pod uwagę prężny rozwój nowoczesnych technologii bankowych w Polsce, można zakładać, że twitterowe przelewy mogą trafić do nas, jako do jednego z pierwszych krajów.

Jak działa ta usługa? W bardzo przejrzysty sposób. Na początek trzeba znaleźć oficjalne konto danego banku na Twitterze. Kiedy już to zrobimy, kontaktujemy się z instytucją w sprawie rejestracji naszego numeru telefonu komórkowego. Dalej zostaje nam tylko całkowita rejestracja i weryfikacja naszych danych. Sam proces przelewów wygląda tak, że wysyłamy do banku przez Twittera imię i nazwisko osoby, której chcemy przelać pieniądze, a także kwotę przelewu.

Warto zaznaczyć, że to nie jest pierwszy przypadek dokonywania przelewów przez portale społecznościowe. Taką samą opcję ma też Facebook i jest ona dostępna w Polsce. Cieszyć się nią mogą użytkownicy mBanku, Orange Finanse i Meritum Banku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.