Czas to pieniądz, czyli szybkie przelewy

Stare porzekadło głosi, że „czas to pieniądz”. Nic zatem dziwnego, że Polacy mają już dość przelewów, które każą im czekać przykładowo dobę na przekazanie pieniędzy do adresata. Dowodzą tego wyniki popularności Systemu Płatności BlueCash. Jest on dostępny w Polsce od zaledwie końcówki 2012 roku, a rok ubiegły może zaliczyć do rekordowych.

Wzrosła bowiem zarówno liczba osób, które z niego korzystały, a także wartość transakcji dokonywanych tym systemem. Ta ostatnia w 2014, osiągnęła wynik średnio 756 zł. Rok wcześniej było to 724 złote. Poprawie uległa też miesięczna liczba przelewów dokonywanych za pomocą Systemu Płatności BlueCash i wynosiła 163,5 tysiąca. To wynik z grudnia ubiegłego roku, a żeby dać jeszcze większy ogląd tego sukcesu, dodajmy, że w analogicznym okresie 2013 roku, ta liczba wynosiła o ponad 60 tysięcy mniej. Wrażenie robi również roczna kwota, na jaką opiewały przelewy tym systemem. Rok 2013 to niecałe 700 milionów zł, natomiast w roku ubiegłym było to już… 1,2 miliarda.

System Płatności BlueCash nie odnotowywałby tak dobrych wyników, gdyby nie stawał się coraz powszechniejszy. Aktualnie można z niego skorzystać w około 70 działających w Polsce bankach. Niektóre z nich wymagają opłaty wynoszącej 1 zł za skorzystanie z tej formy przelewu, ale użytkowników raczej to nie zraża. Są w stanie „zainwestować” taką kwotę, w zamian za sprawne i szybkie przelanie pieniędzy na konto adresata. Możliwe jednak, że wraz ze wzrostem popularności usługi, stanie się ona bezpłatna wszędzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.