Droższe konta w Alior Banku

Zła wiadomość dla niektórych klientów Alior Banku. Ta instytucja finansowa dość mocno podniosła opłaty za prowadzenie dwóch rachunków, dostępnych w ich ofercie. Po rzeczonej podwyżce, wspomniane konta stały się jednymi z najdroższych w kraju, jeśli chodzi o obsługę klienta indywidualnego.

Konta, o których mowa, to Meritum Konto Osobiste i Meritum Konto Junior. Wzrost opłaty jest na szczęście warunkowy, ale tylko częściowo. Jednak, po kolei. Od początku bieżącego miesiąca cennik obydwu rachunków zakłada opłatę 8 złotych za prowadzenie konta, 8 złotych dodatkowej opłaty za kartę i 6 złotych „właściwej” opłaty za plastik. Pierwszych dwóch opłat można uniknąć. Warunek jest w obydwu przypadkach ten sam – należy zasilać rachunek kwotą co najmniej 2000 złotych miesięcznie. Jedynie kosztująca 6 złotych opłata za kartę nie jest możliwa do ominięcia.

Teoretycznie zatem, za używanie każdego z tych kont możemy płacić jedynie 6 złotych miesięcznie. To jednak opcja wyłącznie dla osób mogących się pochwalić miesięcznymi wpływami rzędu co najmniej 2 tysięcy złotych. Reszta musi liczyć się z opłatami o wartości 22 złotych. To spora kwota za prowadzenie rachunków bankowych. Nawet w dobie wprowadzania przez instytucje finansowe coraz to nowych podwyżek w bankowych cennikach.

Na szczęście klienci Alior Banku mają opcję zmiany konta na tańsze, o podobnych właściwościach. Niestety, jedna z takich zmian kosztuje 150 złotych. W przypadku drugiego jest ona darmowa, ale tylko do końca marca przyszłego roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.