Getin Bank da sporo zarobić

Bankowe konta oszczędnościowe ostatnimi czasy nie dawały szans na wielkie wzbogacenie się. Było to zasługą m.in. działań Rady Polityki Pieniężnej, która obniżała poziom stóp procentowych. Mimo to owe rachunki były wciąż często wybierane przez Polaków, jako narzędzie oszczędzania. Trend ten postanowił wykorzystać Getin Bank i zaproponować niezwykle atrakcyjne, jak na dzisiejsze warunki, oprocentowanie.

Zacząć należy od tego, że bank ogólnie wprowadził nowe oprocentowanie dla kont oszczędnościowych. Oprócz tego zróżnicował ich wysokość nie tylko pod względem gromadzonych tam środków, ale również aktywności posiadających je klientów. Ci bardziej aktywni, czyli regularnie wpłacający na rachunek określoną kwotę, dokonując na konkretną sumę transakcji kartą itp., mogą liczyć na odsetki o jeden procent wyższe. I tak klienci, którzy mają na koncie do 100 tysięcy złotych, dostają 1,5%. Konta do 200 tysięcy złotych dostają 1,7%. Z kolei rachunki od 200 tysięcy, mają odsetki w wysokości 1,9%. To oprocentowania kont z oprocentowaniem podstawowym. Z premiowanym (czyli dla klientów aktywnych) są, dla każdej kategorii konta o 1% wyższe.

Jeszcze większą ciekawostką są konta oszczędnościowe, na których jest nie więcej niż 10 tysięcy złotych. Ich oprocentowanie sięga aż… 4%. Taka wysokość odsetek może wzbudzać podejrzenie występowania jakichś haczyków. Przedstawiciele Getin Banku przekonują jednak, że takowych absolutnie nie ma. Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, że to oprocentowanie będzie funkcjonować tylko przez pewien czas. Dobrą wiadomością jest jednak zakończenie tego czasu – koniec 2016. To bardzo korzystny układ. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że na większości czasowych depozytów, tak wysokie oprocentowanie wynosi z reguły 3 miesiące. Zdaniem ekspertów minusem może być wysokość (albo raczej niskość) maksymalnej kwoty. Jednak jak na obecne warunki finansowe, oferta Getin Banku i tak prezentuje się całkiem atrakcyjnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.