Jak działają systemy płatności elektronicznych?

Chyba każdy z nas korzystał już kiedyś z usług sklepu internetowego. Nie możemy się jednak temu dziwić, gdyż ten sposób jest nie tylko szybszy i wygodniejszy, ale Internet daje nam również znacznie większy wybór niż tradycyjne sklepy. Co ciekawe jednak, wraz ze wzrostem popularności zakupów przez internet, odnotować można również fakt, iż coraz częściej wybieramy szybkie płatności online, jako metodę przekazania pieniędzy sprzedawcy. Jak jednak działają takie systemy płatności elektronicznych, z których tak chętnie korzystamy?

Szybkie płatności internetowe

Kupując jakikolwiek przedmiot na stronie konkretnego sprzedawcy, zwykle do wyboru mamy różne metody płatności online. Jeszcze klika lat temu, zdecydowana większość klientów wybierała w tym przypadku przelew tradycyjny, a więc mozolne wpisywanie numeru konta odbiorcy na stronie naszego banku. Dzięki temu, iż możemy jednak zdecydować się na szybkie płatności internetowe, większość pracy jest wykonywana za nas, a cały proces przekazania środków sprzedawcy jest znacząco skrócony. Takie płatności internetowe zapewnia między innymi Cinkciarz.

Co ciekawe jednak, pieniądze nie trafiają od razu na jego konto. Szybki przelew jest bowiem przekazywany na konto pośrednika, ale jednocześnie zostaje automatycznie przypisany do portfela sprzedawcy. Co prawda, dopiero po jakimś czasie pieniądze te są wypłacane za konto sklepu, jednak informacja o dokonaniu przez nas wpłaty środków jest natychmiastowa. Dzięki temu, sprzedawca nie zwleka z realizacją naszego zamówienia i przesyłka trafia do nas znacznie szybciej niż w przypadku zwykłego przelewu. Zyskują na tym zatem obydwie strony takiej transakcji.

Transfer na konto sprzedawcy

Jak widać, płatności internetowe zdecydowanie przyśpieszają proces sprzedażowy w sieci. Właściciele sklepów muszą jednak brać pod uwagę fakt, iż pieniądze nie pojawiają się od razu na ich kontach. Z tego powodu też, tak ważne jest skrupulatne przeanalizowanie oferty firmy, której usługi w ramach systemów płatności wybieramy. W niektórych przypadkach, wypłata środków następuje wyjątkowo szybko, po kilku godzinach, czy też następnego dnia roboczego. Ale istnieją również firmy, w których takie transfery mają miejsce nawet raz w tygodniu albo miesiącu, dlatego należy to dokładnie sprawdzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.