Jaką kartę wybierasz?

Co prawda z najświeższych badań na temat użytkowania kart kredytowych wynika, że z takiego plastiku korzysta aktualnie tylko 13% Polaków. Ten odsetek jednak systematycznie wzrasta. Coraz bardziej przekonujemy się do regulowania płatności w ten sposób. Nic dziwnego, ponieważ oferty banków w tym zakresie, stają się coraz bardziej zróżnicowane.

Karty kredytowe

Wybór karty kredytowej nie jest wbrew pozorom taką prostą rzeczą. Możemy aktualnie przebierać w opcjach proponowanych przez banki. Dotyczą one limitów, jakie znajdują się na kartach, opłat za ich wyrobienie czy użytkowanie itp. Zanim zatem zdecydujemy się na wyrobienie karty kredytowej w danym banku, warto zapoznać się z ofertą innych instytucji finansowych, albo nawet poznać bliżej ofertę w tylko jednej z nich. Teraz przecież pojedyncze banki mają szeroki wybór tych plastików, więc nie trzeba biegać od placówki do placówki, żeby mieć kilka alternatyw w tym zakresie.

Czego powinniśmy się po takich ofertach spodziewać? Zacznijmy może od limitów. Z reguły wahają się one między 500 zł, a nawet 50 tysięcy zł. Te widełki są oczywiście zróżnicowane w zależności od banku. Podane kwoty to dolna i górna granica, jakie obowiązują na naszym rynku. Inną ciekawą sprawą są okresy bezodsetkowe. Wynoszą one nawet kilkadziesiąt dni. W ofertach funkcjonujących w Polsce banków, najdłuższy to 61 dni. Średnie oprocentowanie to natomiast 16%. W niektórych bankach może ono jednak być o kilka punktów procentowych mniej. Pozostają jeszcze opłaty. W niektórych wypadkach za wyrobienie karty nie musimy płacić wcale. Najczęściej występują one wtedy, gdy klient posiada w danym banku rachunek oszczędnościowy. Jeśli chodzi natomiast opłaty za użytkowanie, można ich uniknąć, jeśli w miesięcy wykonamy transakcje na określoną kwotę.

Karty walutowe

Jest jeszcze jeden rodzaj karty, który stosunkowo niedawno wdarł się przebojem na polski rynek, a jest to karta walutowa. Można nią płacić za granicą po odpowiednim, wcześniejszym uzupełnieniu jej o konkretną ilość euro, dolara, czy funta. Jest to wygodne oraz oszczędne, ponieważ nie musimy wymieniać pieniędzy w zagranicznych kantorach. Wystarczy wyrobienie karty i przelew. Karty walutowe wyrabia kantor internetowy cinkciarz.pl. Więcej informacji na stronie: https://cinkciarz.pl/kantor/uslugi/karty-walutowe

Czy korzystacie z kart kredytowych lub walutowych? Co sobie najbardziej w nich chwalicie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.