Jaką metodę płatności online wybrać, aby szybko opłacić zamówienie?

Często robisz zakupy w Internecie, lecz czas realizacji zamówień nie spełnia Twoich oczekiwań? Możesz zdecydowanie szybciej otrzymywać zamawiane produkty, jeżeli zaczniesz za nie płacić z wykorzystaniem szybkich płatności elektronicznych. Dzięki temu skrócisz do niezbędnego minimum czas konieczny na to, aby sprzedawca mógł skompletować zamówienie i przesłać paczkę na wskazany przez Ciebie adres.

Tradycyjne płatności internetowe

Pierwszą metodą płatności online jest zapłata w formie tradycyjnego przelewu bankowego. W tym przypadku transakcja tego typu jest zawierana z poziomu systemu bankowości elektronicznej. Aby wysłać przelew, musisz zalogować się do swojego banku, wybrać opcję przelewu zewnętrznego, a następnie uzupełnić formularz takimi danymi jak nazwa sprzedawcy, numer jego konta bankowego, kwota oraz tytuł przelewu. Proces ten jest niestety czasochłonny, gdyż wszystkie tego typu informacje trzeba ręcznie wpisywać. Jesteśmy również narażeni na ryzyko tego, że w przypadku tego typu tradycyjnej płatności przez internet popełnimy błąd przepisując dane. Wówczas pieniądze mogą trafić na konto innej osoby. Po stronie minusów takich transakcji należy również zaliczyć stosunkowo długi czas księgowania epłatności. W związku z tym, czas realizacji zamówienia mocno się wydłuża.

Nowoczesne systemy płatności elektronicznych

Wartą uwagi alternatywą dla zwykłych przelewów internetowych są automatyczne płatności, dokonywane za pośrednictwem systemu do tego celu przeznaczonego. Możliwe jest wówczas opłacanie zamówień za pomocą karty lub konta bankowego. Istotne jest w tym przypadku to, że nie musimy wpisywać wszystkich danych sprzedawcy. Wszystkie niezbędne informacje są bowiem automatycznie nanoszone na formularz elektroniczny. Sprzedawca otrzymuje nawet po kilku minutach powiadomienie o zaksięgowaniu płatności i od razu może przejść do przygotowywania paczki.

Portfele elektronicznych płatności

Szybkie płatności online mogą być również realizowane z użyciem wirtualnych portfeli. Warto z takiej możliwości skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy chcesz wykonać płatności zagraniczne. Przykładowo niektóre serwisy wymiany walut online, pozwalają wysłać przelew za granicę bez konieczności wcześniejszej wypłaty środków na konto walutowe. Opłaty za przelewy zagraniczne są w tym przypadku zdecydowanie tańsze niż w bankach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.