Jeszcze więcej bezpłatnych bankomatów

Ile razy potrzebowaliście wypłacić gotówkę, a w pobliżu nie było bankomatu waszego banku? Pewnie wielokrotnie. Wielokrotnie również zamiast „naszych” bankomatów, były inne, z których przecież też można wyciągnąć pieniądze. Z tą jednak różnicą, że za tę przyjemność trzeba często płacić prowizję. Taką opłatę można jednak obejść. Pomoże w tym jedna z najświeższych nowinek na polskim rynku finansowym.

Mowa oczywiście o BLIK-u. Przypomnę, że to system płatności mobilnych, autorstwa Polskiego Standardu Płatności, będącego spółką sześciu polskich banków. Pojawił się on na rynku na początku tego roku i bardzo prężnie szuka sobie nowych zwolenników. Następnym magnesem przyciągających Polaków do BLIK-u, jest danie im możliwości dokonywania bezpłatnych wypłat z bankomatów. Oczywiście nie wszystkich, ale i tak posiadając ową aplikację, otrzymujemy zdecydowanie więcej możliwości niż w przypadku korzystania tylko z karty.

Kwestią dość jasną, że posługujący się BLIK-iem mogą wypłacać gotówkę za darmo z bankomatów tych banków, które tworzą Polski Standard Płatności. Są to Alior, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, Millennium oraz PKO BP. Dodatkowo usługę tę umożliwiają Credit Agricole, Getin Bank i Idea Bank.

Jednak w ostatnich dniach gama tych bankomatów powiększyła się i to dość pokaźnie. Polski Standard Płatności podpisał bowiem umowę z siecią Euronet Polska. To właściciel największej sieci bankomatów w kraju. Nic zatem dziwnego, że PSP cieszy się na tę współpracę. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że przyciągnie do siebie w ten sposób kolejnych klientów. Wszak ma im teraz do zaoferowania kilka tysięcy dodatkowych urządzeń wypłacających gotówkę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.