Mobilnie znaczy szybciej… i więcej.

Bankowe aplikacje mobilne przeżywają rozkwit swojej popularności. Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy jest ich zwiększająca się funkcjonalność. Jeśli wydawało wam się, że za ich pomocą można jedynie sprawdzić stan konta czy dokonać przelewu, grubo się myliliście.

Bardzo często posiadanie najnowszych wersji aplikacji bankowości mobilnej może nam śmiało zastąpić osobistą wizytę w oddziale naszego banku. Wiele z nich umożliwia nam bowiem nawet założenie rachunku osobistego za ich pomocą. Może się to wydawać bardzo nierealne, ale jednak w rzeczywistości jest to niezwykle prosty proces. W wypadku niektórych aplikacji wystarczy zrobienie zdjęcia swojemu dowodowi tożsamości. Program pobierze z niego wszelkie dane, potrzebne do założenia nam konta w banku. Umowę podpisujemy drogą elektroniczną, a tożsamość zostaje zweryfikowana poprzez dokonanie przelewu ze wskazanego przez bank rachunku.

Opcja robienia zdjęć przez smartfona w połączeniu z aplikacjami bankowości mobilnej może nam również pomóc w opłacaniu rachunków. W tym wypadku wystarczy po prostu sfotografować fakturę, a aplikacja sczyta wszelkie dane potrzebne do uregulowania opłaty. To opcja tzw. fotoprzelewów. Inne ciekawe opcje niektórych aplikacji, to np. możliwość wymiany walut.

Oprócz sukcesywnie zwiększającej się funkcjonalności, klienci banków cenią sobie aplikacje mobilne z innego powodu. To ich opieranie się na danych transmisji, dzięki czemu nie potrzebują one dostępu do internetu, aby działać. Dzięki temu bardzo skrzętnie korzystają z nich osoby, które cenią sobie szybkość transakcji, albo po prostu nie mają za dużo wolnego czasu. Są też bardzo użytecznym wynalazkiem dla mieszkających w dużej odległości od oddziału bankowego, czy też w miejscu, w którym nie ma odpowiedniej infrastruktury internetowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.