Na czym polegają transfery pieniędzy?

Współczesny świat staje się coraz bardziej globalny, zarówno na płaszczyźnie firmowej, jak i prywatnej. Z roku na rok zwiększa się ilość osób korzystających z zagranicznych portali aukcyjnych, są też tacy, którzy zamierzają sprzedać coś za granicę.

Niezbędnym narzędziem okazują się w tej sytuacji transfery pieniędzy za granicę. Możliwości w zakresie wyboru konkretnego rozwiązania jest bardzo wiele, dzięki czemu można wybrać narzędzie optymalne i wygodne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i stricte praktycznym.

Transfery walutowe – co to takiego?

O istnieniu transferów pieniędzy słyszał prawie każdy, niewielu jednak wie, czym w rzeczywistości jest to rozwiązanie i jaką funkcję pełni we współczesnym świecie.

Ogólnie rzecz ujmując, transfery pieniężne polegają na tym, ze osoba dysponująca daną walutą (np. euro) chce przelać innej osobie walutę, która obowiązuje w danym kraju (np. złotówki). Można więc stwierdzić, że jest to zagraniczna wysyłka pieniędzy.

Warto pamiętać, że przesyłkę pieniędzy za granicę można zrealizować za pomocą alternatywnych narzędzi – np. zwykłym przelewem bankowym, przelewem walutowym, za pomocą PayPala, przekazem pocztowym lub za pośrednictwem zewnętrznych firm, m.in. Western Union.

Wymienione wyżej sposoby przesyłania pieniędzy mają wiele zalet, nie mniej jednak mają też wady – przede wszystkim są drogie.

Tanie przelewy zagraniczne oferują natomiast serwisy internetowe o charakterze finansowym, oferujące przesyłanie pieniędzy za granicę (np. dzięki przekazom pieniężnym Cinkciarz.pl).

Funkcjonowanie transferów online

Transfery walutowe, oferowane przez portale internetowe, w znaczny sposób różnią od tradycyjnych przekazów pieniężnych, zasadniczą różnicą jest koszt operacji – najczęściej niższy niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych.

Niepodważalną zaletą jest w tym przypadku oszczędność czasu internetowe przekazy pieniężne do Polski, jak również innych krajów, realizowane są za pomocą komputera z dostępem do internetu, operację można więc wykonać w zaciszu własnego domu. Co ważniejsze, środki finansowe w krótkim czasie pojawiają się na koncie odbiorcy lub we wskazanej przez nadawcę placówce.

Godny podkreślenia jest także fakt, że wiele platform, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, umożliwia wykonywanie tanich przelewów międzynarodowych za pomocą urządzeń mobilnych, w tym popularnych smartfonów. Niektóre platformy nie wymagają również posiadania konta walutowego – przekazywane środki są przewalutowywane przez operatora finansowego.

Niepodważalną zaletą przedmiotowych transakcji jest szybki czas realizacji, komfort oraz bezpieczeństwo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.