Nie taka karta kredytowa straszna, a karta walutowa?

Karty kredytowe są jednym z tych produktów oferowanych przez banki, które wciąż nie mogą wypracować sobie zaufania wśród klientów. Świadczyć o tym może fakt, że aktualnie w Polsce posiada je zaledwie 14% osób. A takie narzędzie może okazać się bardzo przydatne i pożyteczne. W niniejszym tekście przyjrzymy się korzyściom płynącym z posiadania karty kredytowej.

Kluczowym zyskiem posiadania takiego rodzaju plastiku, jest ochrona przed nieprzewidzianymi wydatkami. Możemy je sfinansować za jego pomocą i oddać wydaną na nie kwotę w późniejszym okresie. Tak! Tylko wydaną kwotę, bez jakichkolwiek odsetek. Każda karta kredytowa ma bowiem ustalony okres bezodsetkowy. Jego długość jest oczywiście zależna od wydającego ją banku. Z reguły jest to jednak kilkadziesiąt dni. Jeśli zwrócimy wydaną za jej pomocą sumę w tym czasie, nie musimy się martwić nawet najmniejszym oprocentowaniem. To również spora przewaga takich kart, nad tradycyjnymi pożyczkami. Te przecież są oprocentowane od samego początku do końca. Poza tym również, jak w wypadku pożyczek, możemy poprosić o zawieszenie rat, w przypadku problemów finansowych.

Karty kredytowe mogą być również przydatne dla przyszłych kredytobiorców. Ich sumienne użytkowanie i spłacanie zaciągniętych przez nią zobowiązań na czas, może przełożyć się na pozytywne punkty w naszej historii kredytowej. Dzięki temu stajemy się wiarygodniejsi dla potencjalnego kredytodawcy, niż gdyby takowa historia była czystą kartą, albo w gorszym przypadku, byłaby negatywna.

Eksperci twierdzą również, że mała popularność kart kredytowych wynika z kilku błędnych przeświadczeń. Pierwsze jest takie, że to produkt tylko dla ludzi zamożnych. Tak naprawdę kartę kredytową może otrzymać teraz każdy i to za darmo oraz bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Limit na niej może nie będzie wtedy specjalnie wysoki, ale dostępność jest jak najbardziej duża. Nie trzeba też wielu formalności, aby taką kartę zdobyć. Niekiedy można to nawet uczynić online.

Karta walutowa

W tak zwanym międzyczasie od jakiegoś czasu dostępne są u różnych podmiotów: banków oraz kantorów internetowych karty walutowe. Jest to bardzo dobry zamiennik dla karty kredytowej przede wszystkim podczas wyjazdu za granicę. Wtedy przelewamy na kartę walutową odpowiednią ilość danej waluty kraju do którego się udajemy. Nic prostszego! Ciekawą ofertę kart walutowych ma kantor internetowy cinkciarz.pl: https://cinkciarz.pl/kantor/uslugi/karty-walutowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.