Pekao rozdaje czarne karty

Zwiększa się liczba zamożnych Polaków, a to powoduje rozwój tzw. private bankingu w naszym kraju. Niedawno bank Pekao, wprowadził do obiegu luksusową czarną kartę Visa Infinite, właśnie dla klientów tego typu bankowości. To trzeci bank w Polsce proponujący taką kartę.

Private banking to najbardziej prestiżowy rodzaj usług bankowych. Przysługuje on jedynie najbogatszym klientom, którzy mogą się pochwalić co najmniej sześciocyfrowym majątkiem. W większości polskich banków należy posiadać oszczędności rzędu miliona złotych. Zdarzają się jednak banki mniej restrykcyjne pod tym względem. W ING Banku Śląskim usług private bankingu mogą oczekiwać klienci posiadający 500 tysięcy, natomiast w np. Deutsche Banku PBC, wystarczy „zaledwie” 150 tysięcy. Nie jest to oczywiście zabawa dla wszystkich, ale nie narzeka na brak zainteresowania. Od 2007 roku liczba bogatych Polaków sukcesywnie wzrasta. W ubiegłym roku szacowało się ją na 780,9 tysięcy osób. Warto dodać, że private banking oferuje wiele dogodności niekoniecznie związanych z sektorem bankowym, jak np. wynajęcie… hydraulika, czy zorganizowanie lotu balonem.

Jedną z bardziej konwencjonalnych usług private bankingu, są luksusowe karty kredytowe i płatnicze. W Polsce ma je w swojej ofercie kilkanaście banków, ale czarną kartą Visa Infinite mogą się pochwalić tylko trzy z nich. Wśród nich od niedawna jest bank Pekao. Ta karta ma m.in. wysokie, indywidualnie ustawiane limity kredytowe sięgające miliona złotych, comiesięczne otrzymanie szczegółowego zestawienia wszystkich dokonanych operacji wraz ze stanem zadłużenia i wiele innych możliwości. Należy zauważyć, że bank ten ma teraz dwie luksusowe karty. Wcześniej klienci Pekao mogli korzystać z Mastercard World Signia. Innymi bankami oferującymi tego typu karty są m.in. Alior, BNP Paribas, Noble czy Lion’s Bank, który niedawno także wprowadził Master Key World Elite – metalową, nieregularną kartę, bez limitu kredytowego.

W wypadku takich kart to bank decyduje o tym, którzy klienci je dostaną. Wychodzą one bowiem w naprawdę limitowanych nakładach. Wystarczy przytoczyć dane z PKO BP, innego banku oferującego Visa Infinite. Wynika z nich, że do tej produkt ten miało przyjemność otrzymać zaledwie 700 klientów w całym kraju. Pierwsza partia nowych, metalowych kart Lion’s Banku, wynosi jedynie… kilkanaście sztuk. Banki również nie podają oficjalnie, jakim majątkiem muszą dysponować ich potencjalni posiadacze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.