PKO BP rozwija skrzydła

Ten rok jest bardzo bogaty w nowe wyzwania i przedsięwzięcia dla PKO BP. Największy w Polsce bank planuje przejęcie banku Nordea, przymierza się do otwarcia swojego banku hipotecznego, a to wcale nie koniec planów. Jest wśród nich również stworzenie oddziałów korporacyjnych, poza granicami Polski.

Krajami, które PKO BP wybrał na swoją ekspansję, mają być Czechy, Francja, Niemcy i Wielka Brytania. Powód tego wyboru jest bardzo prosty. Taki zabieg ma ułatwić Polakom prowadzącym interesy za granicą różnego rodzaju transakcje finansowe. Te rynki natomiast, są największym polem działalności polskich przedsiębiorstw poza naszymi granicami. W dzisiejszych czasach ta działalność nie ogranicza się tylko do eksportu towarów i usług, ale także bezpośrednich inwestycji na terenie wyżej wymienionych krajów. To wymaga większego wsparcia finansowego i PKO BP ma zamiar je zagwarantować, poprzez stworzenie tam swoich oddziałów korporacyjnych.

Warto przypomnieć, że aktualnie bank czeka na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o ich fuzji z Nordeą. W przyszłym roku z kolei swoją działalność ma rozpocząć bank hipoteczny PKO BP. Jak twierdzą przedstawiciele banku, środki z ich obecnego portfela kredytów hipotecznych, będą przenoszone właśnie tam. Podkreślają także, że ten zabieg jest bardziej kwestią kilku lat niż np. roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.