Przejrzyste zasady w mBanku

Pewnie nie raz decydując się na produkt bankowy, łapaliście się za głowę, czytając dotyczącą go umowę. Nie jest tajemnicą, że takie dokumenty są napisane skomplikowanym językiem, bardzo często niezrozumiałym dla przeciętnego obywatela. Stąd też umowy takie są bardzo rzadko czytane we fragmentach, nie mówiąc już o ich całości. Z problemem tym postanowiono walczyć. Przynajmniej w jednym z banków.

Ową instytucją jest mBank, który wprowadził zupełnie nową formę umowy o założenie rachunku bankowego. Dokument jest teraz niezwykle przejrzysty i napisany bardzo zrozumiałym językiem. Nawet jeśli znajdą się w nim terminy typowe dla bankowego języka, są one wyjaśnione tuż obok. Dodatkowo umowa zawiera szereg symboli graficznych wyjaśniających niektóre zawiłości, a także tabele porządkujące informacje o produkcie. Sama treść umowy była skonsultowana została pozytywnie oceniona przez klientów banku. Mało tego – jej pierwotnie udostępniony kształt został z nimi skonsultowany i w wyniku tych konsultacji mają zostać naniesione na niego ewentualne poprawki.

Wprowadzeniem uproszczonej umowy założenia rachunku bankowego, mBank po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z największych innowatorów na krajowym rynku finansowym. Nie zamierza też poprzestawać na tylko tym produkcie. W planach banku jest wprowadzenie uproszczonych umów dla innych oferowanych przez siebie usług. One również mają być konsultowane z klientami pod względem przejrzystości ich treści.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.