Przekazy pieniężne – zalety transferu pieniędzy

Możliwość szybkiego przekazywania pieniędzy jest dziś ogromnym ułatwieniem w zarządzaniu finansami. Już w drugiej połowie XIX wieku ludzie zaczęli wykorzystywać transfer pieniędzy, by ułatwić przesyłanie ich bliskim, przyjaciołom i wspólnikom w biznesie. Dziś wiele wskazuje na to, że obrót wyłącznie gotówką nigdy już nie powróci – zastąpi go transfer pieniędzy przy pośrednictwie banków.

Codzienne ułatwienie

Trudno dziś wyobrazić sobie wiele transakcji bez przekazów i przelewów. Zalety przesyłania pieniędzy na odległość są oczywiste – to szybka, bardzo wygodna metoda, pozwalająca wygodnie opłacić rachunki gotówką w punkcie, przekazać pieniądze krewnemu czy współpracownikowi. Wprawdzie dziś przekazy pieniężne są coraz mocniej wypierane przez przelewy, jednak w dalszym ciągu korzysta z nich bardzo dużo ludzi – przede wszystkim osób starszych oraz tych, którzy mają potrzebę przesyłania zarobionej gotówki za granicę, do rodziny. W ostatnich miesiącach do tej grupy należą w Polsce głównie mieszkańcy Ukrainy. Przekazy są też bezpieczniejsze, niż przesyłanie pieniędzy pocztą.

Przekazy pieniężne z zagranicy

Decydując się na transfer pieniędzy za granicę, warto wybrać sprawdzoną, godną zaufania sieć płatniczą. Dzięki takim usługom można zlecić wpłatę gotówki na konto osoby znajdującej się za granicą, lub umożliwić jej wypłacenie gotówki w punkcie blisko domu już następnego dnia. To bardzo wygodny sposób dla tych, którzy pracują i zarabiają wyłącznie w gotówce, a chcieliby część z niej przekazywać bliskim. Dzięki sieciom punktów płatniczych, która coraz mocniej się rozbudowuje, takie operacje są bezpieczne, niezbyt kosztowne i bardzo szybkie.

Przesyłanie pieniędzy – to coraz prostsze

Szybkie przekazy pieniężne są dziś też coraz prostsze. Dzięki technologiom bankowym oraz rosnącej liczbie punktów opłat (są już nawet w niewielkich marketach), szybkie przekazanie komuś gotówki bez konieczności spotkania się z nim to codzienność i bardzo prosta operacja. Najczęściej wymaga jedynie wypełnienia formularza z docelowym numerem konta i danymi osoby, do której powinny trafić pieniądze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.