Szybkie przelewy mają się coraz lepiej

Szybkie przelewy Express ELIXIR cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Co prawda w zestawieniu z przelewami regularnymi wciąż przegrywają. Statystyki pokazują jednak ich systematyczny wzrost – zarówno pod względem ich liczby, jak i kwot przelewanych tym sposobem.

Najlepszy dla tego systemu, był czerwiec bieżącego roku. Można stwierdzić, że był on rekordowym miesiącem dla Express ELIXIR-a. Zanotowano wtedy prawie 132 miliony transakcji, na łączną kwotę ponad 323 miliardy złotych. To zdecydowanie lepszy wynik niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wówczas transakcji dokonanych za pomocą tego systemu było o 10 milionów mniej, natomiast ich wartość była niższa o ok. 19 miliardów złotych. Warto też dodać, że bardzo dobrym dniem dla Express ELIXIR był 9 czerwca. Wtedy bowiem rozliczono prawie 9,7 milionów transakcji, o łącznej wartości zbliżonej do 17,8 miliardów.

Statystyki dla tego systemu są również satysfakcjonujące, jeśli chodzi o zestawienia półroczne. W pierwszym półroczu 2013 wykonano 752 miliony transakcji, których wartość wynosiła 1,85 biliona złotych. Z kolei pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku, przyniosło rezultaty o, odpowiednio, niemal 40 milionów i 0,1 biliona złotych lepsze.

Eksperci nie mają wątpliwości, że za ową popularnością stoi realizacja płatności w bardzo krótkim czasie. To z kolei przekłada się na lepszą kontrolę nad finansami i zarządzanie nimi. Jest to czynnik o tyle istotny, że coraz częstszymi użytkownikami systemu ELIXIR są przedsiębiorstwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.