W jaki sposób realizować przekazy pieniężne do Polski?

Wielu emigrantów zarobkowych, bez względu na to, czy wykonują oni prace sezonowe, czy też są zatrudnienie na stałe, decyduje się wspierać najbliższych finansowo, realizując przekazy pieniężne do Polski.

Jednym z najpopularniejszych i najwygodniejszych narzędzi płatniczych są w tym przypadku przelewy bankowe, warto jednak pamiętać, że istnieją również alternatywne rozwiązania, czyli tanie przelewy międzynarodowe, oferowane przez operatorów pozabankowych.

Dlaczego Polacy przelewają środki finansowe do Polski?

Docierające do polskich rodzin przekazy pieniężne z zagranicy mają na celu przede wszystkim zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych rodziny. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny powód – wielu rodaków pracujących za granicą opłaca w ten sposób czynsz za mieszkanie, reguluje rachunki za media, a także spłaca raty pożyczki zaciągniętej w polskim banku.

W tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem okazują się szybkie i tanie przelewy zagraniczne, które nie generują nadmiernych kosztów, a nawet dają szansę na niewielkie oszczędności.

Sposoby przekazywania pieniędzy do Polski

Istnieją różne sposoby przekazywania pieniędzy do Polski, szeroki wachlarz propozycji to gwarancja, że każdy znajdzie optymalne rozwiązanie.

Pierwszą alternatywą są banki. Niestety, przekazy pieniężne realizowane za pomocą banków nie zawsze okazują się przyjazne dla kieszeni nadawcy – alternatywy tej powinny unikać przede wszystkim osoby mieszkające w krajach nie należących do SEPA. Wykonanie przelewu do Polski może poważnie nadwyrężyć budżet, wynika to przede wszystkim z wysokich prowizji bankowych oraz niekorzystnego kursu przewalutowania. Im wyższa wartość przelewu – tym większe straty.

Jedynym atutem jest w tym przypadku bezpieczeństwo oraz szybkość transakcji.

Przekazy pieniężne

Wygodnym rozwiązaniem są przekazy pieniężne do Polski, realizowane za pośrednictwem konta walutowego. Operację można wykonać online, w dogodnym miejscu i czasie. Niestety, przeszkodą okazują się wysokie koszty transakcji płatniczych oraz konieczność utrzymania konta walutowego.

Atrakcyjniejszą alternatywą okazują się pozabankowe instytucje płatnicze, oferujące szybkie przekazy pieniężne. Przelewy w tym przypadku realizowane są za pośrednictwem platformy internetowej.

Przesyłka pieniędzy za pomocą tego narzędzia odbywa się szybko, a naliczana prowizja nie jest wysoka.

Niektórzy operatorzy zapewniają także pomoc doświadczonych doradców, którzy pomogą zrealizować operację finansową po najkorzystniejszym kursie.

Wybierając platformę internetową warto przeanalizować możliwości oraz oferty poszczególnych operatorów, wybierając rozwiązanie, które zapewni najlepsze warunki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.