Z bankiem możesz czuć się bezpiecznie

W i tak już bogatej gamie produktów finansowych oferowanych przez banki, u wielu z nich można znaleźć jeszcze jeden. I to taki, którego raczej szukalibyśmy w innych miejscach. Okazuje się jednak, że sprzedawany przez banki, cieszy się dużą popularnością. Chodzi o ubezpieczenia na zdrowie i życie.

Coraz więcej banków decyduje się na włączenie tego produktu do swojej oferty. To zjawisko ma już nawet własną nazwę – bancassurance. Klienci bowiem coraz chętniej o niego pytają właśnie w tych instytucjach finansowych. Powodów ku temu jest kilka. Bardzo istoty jest fakt, że w banku o takie ubezpieczenie jest o wiele prościej. Nie są bowiem wymagane aktualne badania lekarskie. Cena takiego produktu zakupionego w banku jest również atrakcyjna. W wielu przypadkach bije na głowę kwoty, oferowane przez „tradycyjnych” agentów ubezpieczeniowych. Osoby pełniące te funkcje wzbudzają też mniejsze zaufanie niż doradcy bankowi. Według najświeższych badań to właśnie zaufanie do pracowników banków determinuje fakt, że wolimy kupić ubezpieczenie właśnie tam.

Nie bez znaczenia są również ewentualne bonusy. Niektóre z nich są bardziej namacalne, inne mniej. Do tych pierwszych możemy zaliczyć np. otwarcie lokaty w prezencie, za wykupienie ubezpieczenia. Do drugich z kolei przypiszemy fakt, że banki mogą lepiej traktować klientów, którym pośredniczą przy zakupie bardziej zaawansowanych usług finansowych. Ubezpieczenia znajdują się w tej wyróżnionej grupie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.