Z nowinkami bankowymi za pan brat

Jakiś czas temu odbyła się konferencja Związku Banków Polskich, na której prześwietlono sytuację krajowego sektora bankowego. Główne wnioski jakie się na niej pojawiły, pokazują, że bardzo polubiliśmy bankowość elektroniczną, a także inne nowinki technologiczne, wprowadzane w tym sektorze.

Najlepszym dowodem na to, że bankowość elektroniczna jest w Polsce popularna, są liczby. 25 milionów konsumentów z dostępem do tego typu usługi, mówi samo za siebie. Jeszcze bardziej przekonujący jest fakt, że popyt na nie ma wyraźne tendencje zwyżkowe. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba osób korzystająca z usług banków za pośrednictwem internetu, wzrosła o 15%.

Bankowość elektroniczna to nie jedyna technologiczna nowinka w świecie banków, którą z łatwością sobie przyswoiliśmy. Kolejna, to karty zbliżeniowy. Tutaj można akurat śmiało powiedzieć, że Polacy polubili je jak nikt inny na świecie. Z proporcjami 70% kart zbliżeniowych na wszystkie wydane w naszym kraju karty, możemy się pochwalić prawdopodobnie najlepszym pod tym względem wynikiem na świecie. Systematycznie wzrasta również liczba transakcji dokonywanych tym rodzajem plastiku. Gorzej jest jednak z wartościami tych transakcji. Wciąż najczęściej dokonujemy je, na stosunkowo niskie kwoty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.